poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Lato Funduszy Europejskich

Fot. Pixabay
Do końca lata zostało już tylko kilka tygodni, ale jeszcze do ostatnich dni września organizowane są szkolenia o nazwie „Lato Funduszy Europejskich”. Mieszkańcy sześciu województw: Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego mogą jeszcze skorzystać z otwartych rekrutacji.

Organizatorem szkoleń jest Fundacja Rozwoju i Innowacji Gospodarki (FRiG), której głównym celem jest wspieranie przedsiębiorców na wszystkich etapach działań, wprowadzających innowacyjne rozwiązania w gospodarce. Misja realizowana jest poprzez inicjowanie różnego rodzaju szkoleń, konferencji, warsztatów i targów, dzięki którym uczestnicy mogą zdobywać nową wiedzę oraz wymieniać się doświadczeniami. Fundacja współpracuje również z organami administracyjnymi i rządowymi, propaguje używanie tam najnowocześniejszych technik z zakresu komunikacji, uwzględniając konieczność zarządzania oraz promocji.

Dlaczego warto się zapisać

„Lato Funduszy Europejskich” jest projektem, który otrzymał dotację unijną z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. Ma przede wszystkim zaznajamiać uczestników z charakterystyką poszczególnych programów i z funduszami europejskimi, zaplanowanymi do roku 2020. Część praktyczna skupi się na samodzielnej pracy kursantów: przygotują wniosek o dofinansowanie, będą zarządzać projektem i poznają przy okazji najczęściej popełniane błędy, rozliczą również swoje działania. Dzięki wprowadzeniu akademickiej struktury wykładów i ćwiczeń, uczestnicy kursu zapoznają się z wiedzą teoretyczną, a także spróbują swoich sił w działaniach, które sami będą musieli podjąć w celu otrzymania dotacji unijnej i odpowiedniego postępowania na dalszych etapach.

Uczestników prawa i obowiązki

Regulamin zakłada, że w szkoleniu ma prawo wziąć udział każda osoba fizyczna, niezależnie od tego, czy jest pracownikiem, czy pracodawcą. Mimo że wypełniać formularz o udziale można do trzech dni przed rozpoczęciem szkolenia, warto się pospieszyć – decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnikom nie są zwracane koszty przejazdu, na miejscu zapewniony jest za to catering (podczas każdego z trzech dni kursu organizowane będą przerwy kawowe i lunche). Po zakończeniu szkolenia wszyscy dostaną także certyfikaty, potwierdzające zdobycie nowej wiedzy oraz pamiątkowe gadżety.

Szkoda nie skorzystać, jeżeli oferuje nam się darmowe zdobywanie umiejętności, które mają konkretne zastosowanie. Zamiast narzekać, że nic nie rozumiemy z oficjalnych dokumentów, idźmy na spotkanie z profesjonalistami – w końcu do stracenia mamy tylko czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz